Pánské svetry na košili – příručka nejen pro muže díl 2.
Počet shlédnutí 2653
V předchozím díle trilogie o pánských svetrech jsme se zmínili o typických materiálech a cenách svetrů. Ve druhém díle se zaměříme na barvy svetrů, vzory a střihy. Tyto atributy nám napoví o stylu dress codu a jak ve svetru vypadáme.
Barva svetru
Barevný odstín pánského svetru dříve určoval jeho formálnost. Dnes lze nosit výrazné barvy jako je červená, žlutá, zelená i na pánské svetry na košile s kravatou do pánských obleků. Obecně nadále platí, že tlumené a tmavé barvy jsou chápány více konzervativně a nosí se přes zimu. Světlé barvy jsou chápány jako veselejší a hodí se na jaro a léto. Výrazné barvy jako je tyrkysová, růžová, zářivě červená se hodí spíš pro neformální dress code, nebo i na košile do zaměstnání, když se neberete příliš vážně.
Vzory na svetru
Zaměřujeme se na svetry na pánské košile, tedy nebereme v úvahu vzory sobů, norské vzory apod. Za nás můžeme doporučit jednobarevné pletené svetry, tj. bez vzoru. Míru formálnosti můžete dát najevo barvou. Jednobarevné svetry jsou univerzální a jednoduše se kombinují ke vzoru na košili, kravatě a saku.
Častý a oblíbený vzhor kára na přední straně svetru, tj. ne na zádech ani rukávech, řadí svetr již mezi volnočasové. Kombinace do pánského obleku s košilí a kravatou je složitá vzhledem k odstínům vzoru a vzorů ostatního oblečení. Můžeme je ale doporučit k džínům a plátěným kalhotám, na trička, pod bundy.
Střih svetru – aby dobře seděl
Jakýkoli svetr si musíte vyzkoušet. Svetr na míru Vám asi nikdo neuplete ani neupraví již zakoupený kousek. Každá značka má svoje velikosti, střihy a míru elasticity, která nám ve výsledku umožní důstojně vypadat. Počítejte s tím, že se svetr nošením a praním „vytahá" a ztratí na elasticitě. S tím nic neuděláte. Nepadnoucí svetr není problém vyměnit nebo vrátit. Jistě se najde tělo, kterému padne.