Jak vybrat společenské oblečení pro studenta
Počet shlédnutí 1070
Dospívající chlapec na střední škole a později na vysoké se bez tohoto oblečení rád obejde. Společenské zvyklosti ale nedovolí jinak. Jedná se o obleky a společenské oblečení obecně. Podělíme se o naše zkušenosti, jak vybrat nejvhodnější oblek pro studenta.
Můj první oblek
Vzpomínám si na svůj první oblek celkem zřetelně. Chystal jsem se do tanečních. Bylo mi asi 15 - 16 let. Matka usoudila, že v našem městě není dobrá nabídka obleků a proto mě omluvila ze školy a vyrazili jsme autobusem na nákupní výlet do Polska. Na oblíbené tržnici naštěstí obleky neměli, ale koupila mi alespoň tričko Metallica. Obleky prodávali v lepší zastřešené tržnici opodál. Ani nevím, kolik stál. Byl polyesterový. Už od pohledu se jenom leskl. Moc mi neseděl. Byl mi velký. Asi že ještě povyrostu. No už jsem pak nerostl. Na ten oblek z "devadesátek" si pamatuji dodnes.
Chtěl jsem říct, že i když nejste lev salónů, tak je důležité, abyste se v obleku cítili dobře a sebevědomě. To vám zajistí dobře padnoucí velikost a střih, materiál a design. Na barvě ani nezáleží. Do tanečních to bude nejčastěji černý oblek. Na maturitní ples může být černý i tmavě modrý. K maturitním zkouškám lze také světlejší odstíny. Moderní barva je středně modrá - královská modrá.
Mix & Match
Aby konfekční oblek dobře seděl, je vhodné nekupovat komplet sako a kalhoty v jedné velikosti, ale zvlášť. Koncept se jmenuje Mix&Match. Můžete mixovat různé střihy, nejen velikosti. Nemixujte kousky různých značek a materiálového složení. Odstín kompletu pak nebude barevně ladit.
Obleky se šijí hlavně pro dospělé. Předpokládá se určitá robustnost těla a to teenager nemá. Míst běžného střihu spíš vyhledávejte slim střih.
Doplňky k oblekům
Bílá košile je základem šatníku každéo muže. Stačí, aby byla bavlněná, s dlouhým rukávem na knoflíčky. Ani nemusí být na manžetové knoflíčky. Kravata naopak může být barevná s jemným vzorem. Červené, pastelové, modré, černé jsou nejprodávanější kravaty. Motýlky se hodí na maturitní plesy. Pokud by se celá třída domluvila na jedné barvě motýlku, tak to bude vždy vypadat dobře na všech. Kapesníček v saku také vypadá dobře. Pupodivu se nenosí kapesníček a kravata ze stejné látky, ačkoli se tak často prodávají.
Druhé kalhoty k obleku
Když si necháváte šít oblek na míru, většinou si rovnou objednáte druhé stejné kalhoty. Důvod je ten, že kalhoty jsou daleko více namáhane než sako a dříve se onosí, nebo prodřou. U studenta si myslíme, že se objednávat druhé stejné kalhoty nevyplatí. Nejsou nošené tak často.
Jaký oblek pro vysokoškoláka
Studen vysoké školy potřebuje oblek na zkoušky během studia a na závěrečné zkoušky. Oblek má být reprezentativní. Prefektně padnoucí. Životnost obleku je daleko delší než pro středoškoláka. Absolvent může v obleku a absolvovat pohovory do zaměstnání. Dobrou službu udělá první roky v nové práci.
Barevně se nemusí jednat o černou klasiku. Pro nošení přes den ve škole a v zaměstnání se nabízí světlejší odstíny. Světle šedý melír, antracitová světlá, tmavě modrá, jemná struktura, káro, proužek. Stále oblíbená je královská modrá - středně modrá.
Dámské business šaty
Pro ženy se na vysoké škole hodí jednoduché business šaty. Jedná se o typicky kancelářské oblečení, které se hodí na denní nošení. K šatům není potřeba žádných doplňků, ani pásku. Nevýhodou jsou krátké rukávy. Šaty lze pak kombinovat se sakem ze stejné kolekce. Dámský kostýmek se sukní nebo kalhotami by také neměl chybět v šatníku studentky.
Investice do obleků a kostýmků studenta patří k vyšším výdajům. Při výběru je dobré zvážit poměr ceny a kvality. Sleva v eshopu SmartMen.cz s průkazem ISIC -15 % je vítaným bonusem pro každého rodiče.
Nový komentář