Nahlédněte s námi do ideálně vybavené pánské skříně
Počet shlédnutí 311
Víte, že není vůbec složité vytvořit pánský šatník tak, aby byl elegantní, vzdušný a přitom z vás udělal elegantního muže? Tady ukážeme jak na to.
Dámský a pánský šatník mají společnou jednu věc. A to vlastně i tu nejdůležitější. Musí obsahovat vzájemně dobře kombinovatelné a dobře padnoucí kousky. Jedině správně vybavený šatník bude majiteli bezvadně sloužit a nebude vyvolávat otázku, kterou trpí většina žen: "Co si vzít na sebe?". Ale co tedy do takového šatníku patří? Podívejme se na to nyní trochu podobněji...
Chce to nadčasové a kvalitní materiály
Důležitým jádrem pánského šatníku by měly být oděvy do zaměstnání. Takové kousky by měly být vybírané tak, aby nepodléhaly rychle se měnícím módním trendům. Při výběru oblečení je třeba se zaměřit na materiál. Ten by měl být opravdu kvalitní a odolný. Současně musí toto oblečení poskytovat dostatečný komfort. Takovým materiálem je vlna, bavlna či hedvábí. Všechny jsou prodyšné a mají perfektní termoregulační vlastnosti. A jako bonus - vypadají skvěle.
Lněná košile pánská dlouhý rukáv kontrastní knoflíky Kariban | Pánská světle modrá nežehlivá košile Slim fit dlouhý rukáv Seidensticker |
Barvy?
Při výběru oblečení je třeba se zaměřovat nejen na střihy a materiály, ale i barevnost. Tady je třeba volit rozvážně. Základem každého pánského šatníku se proto stávají barvy jako černá, modrá či šedá v případě obleků. V případě košil se bavíme o barvách jako bílá a další jemné tóny barev jako třeba zelená, někdy i lososová.
Jak se pozná vhodný pánský šatník?
Ten poznáte velice jednoduše. Poskytuje dostatek outfitů do zaměstnání, společenské události a volný čas. Vhodný je tedy oblek. Jejich množství se liší podle četnosti jejich nošení. Pak samozřejmě potřebujete košile, kravaty a kvalitní kožené polobotky.
Oblečení pro volný čas zahrnuje termín "Casual outfit". Sem zahrnujeme pohodlné kalhoty a nemusí jít nutně o džíny. Dále se může hodit neformální košile nebo polo triko. Určitě se bude hodit nějaký svetr. Outfit pro volný čas můžete doplnit botami sneakers.
Krom oblečení je třeba se zaměřit také na boty
Letní oblek je třeba volit rozumně. A to především s ohledem na volbu materiálů. Typycké jsou pro lentí obleky i uvolněnější střihy nohavic. A také nepodšitá či polopodšitá saka. A proto je oblek lehčí, prodyšnější a poskytuje větší sbovodu pohybu. A proto je důležité volit i správnou obuv. A v tomto směru mají čestné místo Mokasíny. Důvod je jasný. Jsou lehké, vzdušné, pohodlné. Uznejte sami - nejsou toto přesně ty vlastnosti, které od letních bot očekáváte? Krom toho všeho jsou velice elegantní. A když je zvládnete dobře zkombinovat, máte vyhráno! Absolutně nic nezkazíte, když si mokasíny vezmete do práce, kde je třeba stylový a upravený vzhled. Například realitní agenti, obchodníci a podobně.
A pak tu máme druhý typ bot vhodných pro léto
Jsou semišové, vypadají skvěle, leštěná useň odráží paparsky a na slunci se lesknou. Na světle se vyjasní semišový povrch a ukážou se krásné barvy. A o jaké že jde boty? Semišové polobotky! A právě polobotky jsou považovány za nejformálnější varinatu bot. Obujte je pro důležité schůzky a v profesích, kde je pevně daný dress code. A to semi-formální až formální.
Kožené boty
100% jistotou v otázce formálního oděvu jsou kožené boty. Ty jsou tedy v létě méně nošené, ale k obleku zkrátka neodmyslitelně patří. Ale ruku na srdce - jak často jim dopřejte čištění? A víte, jak je správně čistit? Většina ševců se shoduje, že je dobré kožené boty čistit alespoň 1x / měsíc. Ale pozor - speciální péči vyžaduje hladká přírodní useň a jiný přístup potřebují boty z broušené kůže typu nubuk či semiš.
Jak čistit kožené boty - hladká přírodní useň
Podívejte se s námi na jednoduchý návod krok za krokem a vytvořte si z něj malý očistný rituál. Ševci jej doporučují provádět minimálně jednou za měsíc.
Obuv několikrát překartáčujte, zbavíte se tak prachu a špíny a odstraníte větší nečistoty. V další fázi vezmeme suchý hadřík. Ten vám pomůže zbavit se nečistot, které se nepodařilo odstranit kartáčem. Teď přichází čas na použití navlhčenéno hadříku. Tím odstraníte zaschlé nečistoty. A nyní máte "pauzu". Protože předtím, než začnete obuv dále ošetřovat, je třeba ji nechat opravdu důkladně vyschnout. Sušení není možné na topení a vyhněte se i sušení na přímém slunci. Pokud to tak uděláte, můžou boty ztratit původní barvu a ještě navíc může kůže popraskat.
A jak dál?
Obuv suchou a bez výrazného poškození usně ošetřete bezbarvým tukem. Ale pouze tím, který je určen pro čištění právě hladké usně. S tukem můžete šetřit. Stačí jen velice tenká vrstva nanesená na jemný hadřík. Pokud ošetřujete obuv s výraznými škrábanci a rýhami, můžete použít krém na boty.
Leštíme
Nyní je třeba nechat krém opět zaschnout a následně jemným hadříkem vyleštit. Leštíme krouživými pohyby, dokud se nebude kůže pořádně lesknout. Na konec přichází na řadu impregnace ve spreji, která je určena pro všechny druhy kůže. Tímto obuv ošetříte a impregnace zabrání pronikání vody i usazování nečistot. A navíc bude každá další údržba či čištění mnohem jednodušší.
A poslední tip:
Je dobré nenosit koženou obuv denně. Je třeba, aby mohly boty řádně proschnout. Nejlépe na napínácích. Jen tak zajistíte její dlouhověkost.
Nový komentář